<strona główna>

Propagujemy zdrowy styl życia …

 

O zdrowiu naszym i naszych najbliższych w znacznej mierze decydujemy my sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety nieprawidłowe nawyki żywieniowe i coraz mniejsza aktywność fizyczna mają niekorzystny wpływ na nasz stan zdrowia.                             

W miesiącu marcu w naszym gimnazjum odbywały się zajęcia mające na celu promocję aktywności fizycznej oraz naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się młodzieży.

W ramach propagowania zdrowego stylu życia dla wszystkich uczniów odbyły się zajęcia z dietetykiem. W trakcie spotkań gimnazjaliści wykazali się niemałą wiedzą na temat podstawowych zasad zdrowego żywienia i śmiało uczestniczyli w dyskusji. Pani dietetyk pomagała również uczniom w rozwianiu ich wątpliwości dotyczących prawidłowych nawyków prozdrowotnych.

Na podsumowanie spotkań został szczegółowo omówiony „Talerz Zdrowia”, który pokazuje obrazowo proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie. Taki model żywienia dziecka, koniecznie z uwzględnieniem odpowiedniej aktywności fizycznej sprzyja zachowaniu zdrowia, a w grupach ryzyka ogranicza rozwój chorób powstałych na tle nieprawidłowego żywienia.

Dziękujemy za współpracę Panią z Naturhouse w Wejherowie.

 

Aleksandra Kwidzińska 
                                                       Grażyna Zaczek

 

.