<strona główna>

21. 02. 2012r.

„ Wszystkie Kolory Świata”

„ Wszystkie Kolory Świata” to międzynarodowy projekt UNICEF, którego realizacja rozpoczęła się w polskich szkołach w listopadzie. Do projektu zgłosiło się 1140 placówek edukacyjnych z całej Polski.

Harcerze z 44 DSH włączyli się czynnie w organizowaną akcję pomocy. Zadanie postawione przed nimi polegało na uszyciu charytatywnych laleczek. Szmaciane lalki uszyte przez młodzież są symbolem pomocy, jakiej dzieci udzielają swoim rówieśnikom w innych krajach.

21 lutego 2012 roku w krokowskim zamku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Podczas święta przyjaźni obchodzonego w Krokowej zaproszeni goście mogli zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach. Minimalna kwota uzyskana ze „ sprzedaży” jednej laleczki wynosiła 10 zł. Ta kwota to koszt szczepionki, która ratuje życie jednego dziecka w Sierra Leone.
Jedna laleczka = jedno życie. 44 DSH przekazała na sprzedaż 29 laleczek. Łącznie zuchy i harcerze z Hufca Puck zebrali ponad 1300 złotych.