<strona główna>

Unia na wesoło

Od wielu lat w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krokowej organizowany jest Dzień Unii Europejskiej. Ideą tego przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom tradycji, kultury i zwyczajów państw europejskich należących do unii. W poprzednich latach realizowane były projekty: „ Unia na ludowo”, „ Z piosenką przez Europę”, „ Z Unią Europejską na sportowo”,
„ Odkrycia, wynalazki techniczne w krajach Unii Europejskiej”.  W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „ Unia na wesoło”, a do gimnazjalistów dołączyli uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Steyera.  Uczniowie przez miesiąc przygotowali się do konkursu, a jego ostateczne rozstrzygnięcie odbyło się osiemnastego czerwca. Po wylosowaniu państwa młodzież realizowała następujące zadania:
1) wystawa karykatur,
2) salwa śmiechu.
3) quiz ciekawostek.

Jakość wykonania zadania i zaangażowanie klas oceniała komisja wybrana spośród nauczycieli.

Pierwsze zadanie, polegające na wykonaniu dowolną techniką na papierze formatu A3 karykatury przedstawiającej podobiznę stereotypowego mieszkańca wylosowanego państwa,  młodzież wykonała profesjonalnie. Okazało się, że w szkole jest wielu plastycznie uzdolnionych uczniów, których prace potrafią zachwycić. Drugie zadanie obejmowało przedstawienie skeczu związanego z wylosowanym państwem. Tutaj młodzież również wykazała się wielką pomysłowością. Niektórzy korzystali z gotowych wzorów, inni tworzyli własne scenariusze. Humorystyczne inscenizacje rozbawiły publiczność. Quiz ciekawostek, polegający na wykazaniu się znajomością obyczajów danego państwa, był bardzo interesujący. Młodzież musiała wykazać się wiedzą i refleksem. Przedstawiciele poszczególnych zespołów klasowych doskonale sprostali tym wymaganiom.

Komisja, która miała wyłonić zwycięzców, stanęła przed trudnym zadaniem. Ostatecznie udało się wyłonić trzy najlepsze drużyny.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodką niespodziankę.

BMK