<strona główna>

Pierwsze miejsce naszej drużyny w konkursie 

Świadomie o atomie

Siedmioosobowa drużyna w składzie Aleksandra Nagel, Kinga Witschenbach, Michał Maciszka, Jakub Styn, Mikołaj Wszołek, Ewa Dettlaff i Monika Zinkel zajęła I miejsce w konkursie Świadomie o atomie organizowanym przez PGE Elektrownia Jądrowa 1. W konkursie uczestniczyło  5 drużyn reprezentujących gimnazja z terenu trzech gmin – gminy Choczewo, Gniewino i Krokowa. Nasi zwycięzcy otrzymali tablety „Lenowo” a szkoła wzbogaciła się o nowoczesny głośnik soundbar. Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele Henrieta Reglińska-Członka i Krzysztof Lipowski.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W części pierwszej uczniowie musieli napisać rozprawkę, której teza brzmiała: „Twój głos w dyskusji na temat energetyki jądrowej w Polsce. Ustosunkuj się do tematu, posiłkując się formą rozprawki”. Spośród autorów najlepszych prac wyłoniona została siedmioosobowa drużyna, która w nagrodę wyjechała do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Druga część konkursu miała już miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewinie 22 czerwca 2016 r. Każdy z uczestników drużyny musiał najpierw odpowiedzieć na 15 pytań związanych z tematem energetyki jądrowej. Odpowiedzi były oceniane przez pięcioosobowe jury. Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny – drużyny z Choczewa i Krokowej. W ostatniej części konkursu liderzy losowali trzy pytania, na które ustnie odpowiadała każda z drużyn. Walka o pierwsze miejsce przysporzyła wielu emocji, gdyż obie drużyny bardzo dobrze przygotowały się do finału.

 

Krzysztof Lipowski

.