<strona główna>

flaga-polski-ruchomy-obrazek-0007

100 Rocznica odzyskania Niepodległości

11 listopada cała Polska uroczyście obchodziła 100. rocznicę odzyskania niepodległości. 9 listopada 2018r. obchody święta w Szkole Podstawowej im. Kadm. Włodzimierza Steyera z oddziałami gimnazjalnymi tradycyjnie rozpoczął zorganizowany przez dzieci i młodzież apel pod tytułem ” Pociąg do wolności ”. Młodzi artyści z wielkim zapałem i zaangażowaniem zaprezentowali profesjonalnie przygotowany program słowno - muzyczny, w którym pieśni, wiersze patriotyczne oraz towarzyszące odzyskaniu przez Polskę niepodległości wydarzenia, wprowadziły całą szkolną społeczność w uroczysty, podniosły nastrój. 

Kolejnym ważnym wydarzeniem było włączenie się w ogólnonarodową akcję „ Rekord dla Niepodległej” i wspólne zaśpiewanie o godzinie 1111 czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. W ten wyjątkowy sposób razem z uczniami i nauczycielami we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami uczciliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości.

11 listopada reprezentacja szkoły wzięła udział w gminnych uroczystościach patriotyczno – religijnych. Pełniła wartę pod tablicą „ Ku czci pomordowanych
w Piaśnicy”, złożyła kwiaty, zapaliła znicze oraz wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

BMK