<strona główna>

 Siódma  Rocznica Nadania Gimnazjum w Krokowej 
imienia Jana Pawła II

26 maja obchodziliśmy uroczyście siódmą rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Jak zwykle był to dla naszej szkolnej społeczności dzień wyjątkowy.


O godzinie 8 15 uczniowie i nauczyciele zebrali się na placu przed gimnazjum. Tam, zgodnie z ceremoniałem, po wystąpieniu Pocztu Sztandarowego i Pocztu Flagowego odśpiewano Hymn Państwowy.

.

 

Następnie wszyscy udaliśmy się do kościoła, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej z okazji siódmej rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po nabożeństwie reprezentacje klas, harcerzy, samorządu uczniowskiego zapaliły znicze na Barce.

.

 

Po powrocie na plac gimnazjalny  odśpiewaliśmy Hymn Szkoły i złożyliśmy kwiaty pod Tablicą Patrona. Po wystąpieniu Pani dyrektor Marii Wiśniewskiej młodzież została zaproszona na piękną prezentację pokazującą sylwetkę Jana Pawła II.

W następnej  części Święta Szkoły uczniowie klas pierwszych  prezentowali państwa, które odwiedził Jan Paweł II, uczniowie klas drugich przedstawiali własnoręcznie wykonane albumy o Patronie, a uczniowie klas trzecich zapraszali na prezentacje multimedialne związane z życiem Patrona.

 

BMK