<strona główna>

UDAŁO SIĘ!:)

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Za chwilkę zaczynamy wakacje, ale myśli o letnich przygodach to nie jedyny powód do radości.

Z satysfakcją informujemy, że nasz wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Nasza szkoła znalazła się na liście szkół wskazanych do dofinansowania oraz zakwalifikowanych do udziału w Programie. Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego wynosi 15 000 zł dla szkoły, w tym wkład własny. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży książek oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także na realizację działań promujących czytelnictwo.

Już niedługo na bibliotecznych półkach pojawią się smakowite nowości. Następny rok szkolny znowu będzie mógł obfitować w konkursy i akcje czytelnicze, a także… Ale, cicho sza, niech czeka nas też kilka miłych niespodzianek:)

W związku z realizacją programu na naszej stronie FB oraz na blogu bibliotecznym (https://bibliotekaspkrokowa.blogspot.com) pojawią się recenzje książek i informacje o nowościach wydawniczych. Będziemy też zamieszczać informacje z pobliskich bibliotek publicznych.

W tym roku dzieci z klas 1-7 mogą również wypożyczyć książkę na czas wakacji i zwrócić ją do biblioteki szkolnej dopiero we wrześniu.

Zapraszamy do czytania i działania razem z biblioteką!

Patrycja Szczerba

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem wieloletnim uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako koordynatora prac w zakresie Priorytetu 3.