<strona główna>

Lednica 2000

4-5 czerwca 2016 r.

Młodzież naszego Gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w wyjątkowym Spotkaniu Młodych Lednica 2000, w dniu 4 czerwca 2016 r., pod hasłem: „Amen”.

Świętowaliśmy 1050 rocznicę chrztu Polski przyjętego „w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, 800-lecie powstaniaZakonu Dominikanów, dzięki któremu mówimy za św. Jackiem: „Poślij mnie” i 20 spotkanie Młodych wraz z ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, które prowadzą nas do powiedzenia: „Amen”.

Było topierwsze spotkanie bez ojca Jana Góry, organizatora tych spotkań, który już przeszedł do domu Ojca. Kontynuatorami tego dzieła Lednica 2000 zostali o. Wojciech Prus i o. Maciej Soszyński, dominikanie.

Cały czas do Eucharystii i później można było zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu i otrzymać odpuszczenie grzechów w Sakramencie Pokuty, który sprawowali liczni kapłani pod chmurką. Można było rozmawiać o sprawach duchowych z osobami świeckimi, którzy byli do tego przygotowani, czy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Była także możliwość zakupienia pamiątek z Lednicy, między innymi koszulek z logo Lednicy.

Podczas tego spotkania uczestnicy otrzymali krzyż ze słowem „Amen” i Pismo Święte, co było wolą o. Jana.

Podczas Eucharystii Słowo Boże głosił ks. bp. Edward Dajczak, Wielki Przyjaciel Lednicy. Wypowiedział wtedy takie słowa:

Panie chociaż nie mogę tego do końca powiedzieć, to chcę Ci powiedzieć, dziękuję za miłość, dziękuję Boże. (…)

Weźcie do ręki tę Biblię i ucałujcie ją. (…) Ja wiem, że tam jest pierwsza wolna strona… Otwórz ją (…) To nasze przymierze z Jezusem, to nie jest Biblia na półkę. Napisz: Twoja służebnica słucha, Twój sługa słucha. I napisz imię. Zacznie się Twoje spotkanie z Jezusem, twoje „Amen”. Zacznie się życie. Codziennie zasłuchany, zasłuchana w Jezusa… choć chwilę. A potem niech się to stanie Ciałem, jak Jezus. O to ojcu Janowi chodziło. To nie gadżet z Lednicy. To Boże Słowo na życie, to Jego Testament. Niech się tak stanie. Amen.

W tym dniu wszyscy uczestnicy odnowili przymierze Chrztu Świętego zapalając ofiarowane im świece i wybraliChrystusa.

Spotkanie na Lednicy było czasem modlitwy i tańców, spiekoty i burzy, radości i wspólnoty. Bardzo spodobały się nam śpiewy zespołu „Siewcy Lednicy” oraz tańce lednickie. Atmosfera tego spotkania zachwyciła nas do tego stopnia, że postanowiliśmy jeszcze raz wziąć w nim udział.

Z radością w sercu i umocnieni duchowo powróciliśmy do naszych domów 5 czerwca 2016 r. nad ranem.

Jestem Twój, Zbaw mnie Panie, Amen!

ks. Bogdan

 

 

.