<strona główna>

 

95 Rocznica odzyskania Niepodległości

         11 listopada obchodziliśmy uroczyście 95. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Harcerze z 44 drużyny „ Optymiści” rozpoczęli obchody tej uroczystości dnia 10 listopada. Na zorganizowanej wieczornicy przyjęli do swojego grona nowych gimnazjalistów. Poznawali fragmenty historii Polski, śpiewali pieśni patriotyczne. Następnie w czasie biegu patrolowego wykonując poszczególne zadania wykazali się wiedzą i sprytem. W kolejnym dniu pełnili wartę pod tablicą „ Ku czci pomordowanych w Piaśnicy”.    

11 listopada delegacja gimnazjalistów, harcerzy, dyrekcji szkoły i nauczycieli przeszła ulicami Krokowej w uroczystym pochodzie, złożyła kwiaty pod tablicą, wysłuchała przemówienia okolicznościowego Wójta Gminy Krokowa oraz wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.          

12 listopada z okazji urodzin niepodległej Polski w szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez młodzież. Uczniowie wysłuchali programu słowno muzycznego, pieśni i wierszy patriotycznych oraz fragmentów historii związanych z wydarzeniami z 1918 roku.