<strona główna>

W czwartek 5 czerwca br. klasa II b naszego Gimnazjum uczestniczyła w warsztatach ekologicznych nad Zatoką Pucką. Wyjazd był  nagrodą za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie pt. „Wynalazki, odkrycia i nowinki techniczne w krajach Unii Europejskiej”. Zajęcia z młodzieżą prowadzili doktoranci nauk przyrodniczych z Uniwersytetu Gdańskiego.


 Tematyka dotyczyła:  

Po długim spacerze wszyscy popłynęli kutrem badawczym w rejs po Zatoce Puckiej. Nauka połączona z zabawą dała niesamowite efekty, wszyscy byli szczęśliwi. Uczniowie mogli samodzielnie selekcjonować organizmy żywe pobrane  z dna Zatoki ( tzw. dragowanie), a następnie omówić ich przynależność gatunkową i poznać ich smak… Tylko śmiałkowie odważyli się na zjedzenie ostryg czy małży jadalnej  i nikomu nic nie było !!!!!

Potargani wiatrem i rozgrzani słońcem szczęśliwi uczniowie wrócili do szkoły, zapowiadając, że kolejnym razem znowu wygrają szkolny konkurs!!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom, których wsparcie umożliwiło uczniom wzięcie udziału w tak atrakcyjnych warsztatach ekologicznych.